3D Tasarım Eğitimi3

tad

TAD - The Architect's Desktop

TAD ücretsiz bir BIM yapı bilgi modellemesi yazılımıdır. Ücretsiz mimari çizim programıdır. TAD mimarların ve mühendislerin ihtiyaç duyabileceği pek çok yapı modelleme, mimari çizim ve inşaat tasarım araçlarını bünyesinde barındırmaktadır.

1989'da Hindistan'da küçük bir mimarın ofisinde ortaya çıkmıştır. BIM'e (Yapı Bilgi Modellemesi) başka bir yerde görmüş olabileceğinizden farklı bir yaklaşım segilemektedir.Temel mimari araştırmalara dayanmaktadır. Diğer mühendislik alanlarından türetilmiş ve daha sonra mimarlara uyacak şekilde modifiye edilmiş bir yazılım değildir.

Mimarların gerçekte yaptıklarıyla çok fazla temas halinde olduğu için, bunu yaparken son derece verimlidir. Bu BIM yazılımının dosya boyutları kelimenin tam anlamıyla kilobayt cinsindendir.

Aynı zamanda kapsamlı sorgulama yeteneklerine sahiptir. Mimar aslında nesnelliği oldukça erken bir aşamadan itibaren - neredeyse kabarcık diyagramı oluşturma aşamalarından - elde edebilir. Örneğin; metraj, alan hesaplamaları, belediye (yerel yönetim) hesaplamaları vb. Bu yetenek, eklentiler (sondalar) kullanılarak genişletilebilir.

İndirmek için tıklayın..İndirmek için tıklayın..

stormgain reklam