nomadbsd

NomadBSD

NomadBSD, FreeBSD'den türetilmiş BSD tabanlı bir işletim sistemidir. NomadBSD USB'den çalışabilecek şekilde tasarlanmıştır. Otomatik donanım algılama ve bir başlangıç ​​yapılandırma aracı ile birlikte gelir. NomadBSD veri kurtarma, eğitim amaçlı veya FreeBSD'nin donanım uyumluluğunu test etmek için de kullanılabilir.

NomadBSD, Plank uygulama yuvasına sahip OpenBox tabanlı bir masaüstü ile birlikte gelir . NomadBSD, DSB projesinden yararlanır . DSB, “Desktop Suite (for) (Free) BSD” anlamına gelir ve bir aracı kullanmak için bir ton bağımlılığa ihtiyaç duymadan basit ve çalışma ortamı oluşturmak için tasarlanmış bir program koleksiyonundan oluşur. DSB, NomadBSD'nin baş geliştiricilerinden Marcel Kaiser tarafından yaratılmıştır.

NomadBSD aynı zamanda düşük konfigürasyona sahip bilgisayarlarda da BSD deneyimini herkes yaşabilsin diye geliştirilen ve kolay kullanıma sahip bir BSD dağıtımıdır. OctoPKG sayesinde paket deposundan kolayca ihtiyacınız olan programları / oyunları yükleyebilir ve kolayca sisteminizi güncelleyebilirsiniz.

Openbox harici diğer masaüstü ortamları da paket deposundan kolayca yüklenebilir.

İndirmek ve detaylı bilgi için Tıklayın..

 

NomadBSD İnceleme Videosu

binance