VLC' nin Yeni Versiyonu Yayınlandı.

Uzun süredir üzerinde çalışılan büyük Vetinari güncellemesinin yayınlanması ile birlikte VLC 3.0 sürümü kullanıma sunuldu.

vlc1

 

 

Uzun yıllardır dünyada en popüler ücretsiz media oynatıcısı VLC hemen hemen tüm video formatlarını destekliyor. Sürekli geliştirilen açık kaynak kodlu video oynatıcı masa üstü bilgisayalar ile birlikte akıllı telefonlar ve tabletlerde de kullanılabiliyor.

Binlerce hatanın giderildiği VLC 3.0 ile kullanıcılara sunulan 8K çözünürlük ve HDR video desteği dikkat çeken en büyük yenilikler arasında yer alıyor. 10 bit ve 360 derece videonun yanı sıra 3D ses desteğine sahip olan yeni VLC sürümünde, donanım hızlandırma özelliği varsayılan olarak aktifleştirilmiş halde geliyor.

 

 

 

vlc112

Windows 10 için HiDPI desteği ile ön plana çıkan medya oynatıcısı, Chromecast aracılığıyla görüntü aktarımına imkan tanıyor. Tüm bunların yanı sıra ağ üzerinde bağlı olan diskler ve NAS cihazları görüntülenebiliyor.

Kullanıcı arayüzünde bazı değişikliklerin yapıldığı uygulama, diğer sürümler ile benzer şekilde Windows, macOS, Linux, Android, iOS, Android TV, Apple TV ve Chrome OS gibi oldukça geniş bir platform desteği sunuyor.

vlc113

 

VLC 3.0'ı indirmek için tıklayın..

 

stormgain reklam