3D Tasarım Eğitimi3

ÇİZİM TASARIM PROGRAMLARI

Mimari tasarım, mühendislik, grafik tasarım, reklamcılık, web tasarım yada hobi amaçlı kullanabileceğiniz en iyi ücretsiz çizim tasarım programlarını listeledik. Bazılarını indip bilgisayarınıza kurarak kullanabileceğiniz gibi bazılarını da online olarak internetten kullanabilirsiniz.

2D/3D modelleme, grafik tasarım, animasyon, resim işleme yada resimler üzerine hazır efekler uygulama gibi özellikleri olması yanında bazı uygulamalar yüksek baskı kalitesi de sunuyorlar.

 

 

blender screenshot

Blender

Blender ücretsiz bir 3 boyutlu çizim tasarım programıdır. 


 

artofil

Art of illusion

Art Of Illusion yazılımı ücretsiz,açık kaynak kodlu bir 3d modelleme ve render programı..


 

cycas

Cycas 2D/3D

Cycas 2D/3D mimar ve mühendisler için ücretsiz bir programdır.


 

DAZ Studio 3d

Daz 3D Studio 

Ücretsiz 3D karakter, sahne ve animasyon modelleme programıdır. Sahip olduğu geniş kütüphane sayesinde sıfırdan 3D modelleme ile uğraşmaya gerek yok. Kütüphaneden hazır objeleri alıp düzenleyerek kendi özgün modellerinizi oluşturabilirsiniz.


 

 

expresspcb

Express PCB

Express Pcb ücretsiz bir kart tasarım programıdır.


 

freecad

Freecad

Freecad; açık kaynak kodlu, 3 boyutlu çok amaçlı kullanılan bir çizim tasarım programıdır.


 

gts

Gts X11 Cad

Gts X11 Cad programı ile mekanik parçalar modelleyebilirsiniz.


 

K3D

K-3D

K-3D programı ile çok kolay bir şekilde 3 boyutlu modeller oluşturabilirsiniz.


 

pcb123

Pcb 123

Pcb 123 ile ekelktronik kart tasarımı yapabilirsiniz.


 

pcbartist

Pcb Artist

Pcb Artist programı ile elektronik kart tasarımı yapabilirsiniz.


 

schematic

Pc Schematic

Pc Schematic programı, elektrik projelerinin çizilmesinde kullanılan bir çizim tasarım programıdır.


 

Sweethome

Sweet Home 3D

Sweet Home 3D programı, dekorasyon, iç mimarlık işleri için kullanılabilen bir tasarım programıdır.


 

zmodeller

Zmodeller

Zmodeller (Zanoza Modeller) 3d design yazılımı üç modelleme ve render işleri için kullanılan bir modelleme programıdır.


 Inkscape

Inkspace

Inkscape grafik tasarım programı, Adobe Illustrator ve Corel Draw programlarının en başarılı ücretsiz alternatifidir.


 

gimp

Gimp

Gimp resim işleme programı Photoshop alternatifi bir programdır. Photoshop’a benzer bir araç takımı vardır.


 

pixlr

Pixlr

Pixlr online resim işleme uygulamasıdır. Standart işlemleri gerçekleştirebilir, pek çok filtre uygulayabilir, fotoğraflarınızın üzerine çizimler yapabilirsiniz.


 

krita

Krita

Krita ücretsiz ve açık kaynak kodlu bir çizim tasarım yazılımdır. Grafik tasarım, resim işleme ve animasyon yapma özellikleri vardır.


 

vectr

Vectr

Vectr tarayıcı üzerinden ücretsiz kullanılabilen web tabanlı bir Adobe Illustrator ve CorelDraw alternatifi vektör oluşturma uygulamasıdır.


 

canva

Canva

Canva, online ücretsiz grafik tasarım programıdır. Bünyesinde çok sayıda ücretli ve ücretsiz araç barındırmaktadır.


 

wings3D

Wings 3D

Wings 3D, açık kaynak kodlu ücretsiz 3D modelleme yazılımıdır. Hem güçlü hem de kullanımı kolay olan gelişmiş bir alt bölme modelleyicisidir.


 

K3D

K-3D

K-3D, açık kaynak kodlu ücretsiz bir 3D modelleme ve animasyon yazılımıdır. Esnek eklentileri görselleştirme ve boru hattı mimarisiyle birleştirerek K-3D'yi sanatçılar için çok yönlü ve güçlü bir araç haline getirir.


 

tad

TAD - The Architect's Desktop

TAD ücretsiz bir BIM yapı bilgi modellemesi yazılımıdır. Ücretsiz mimari çizim programıdır. TAD mimarların ve mühendislerin ihtiyaç duyabileceği pek çok yapı modelleme, mimari çizim ve inşaat tasarım araçlarını bünyesinde barındırmaktadır.


 

floorplanner

Floorplanner

Floorplanner, gelişmiş ücretsiz çevrimiçi oda planlama programıdır. Kullanımı son derece basit olmakla birlikte, bir çevrimiçi planlama programından bekleyeceğiniz birçok özelliğe sahiptir. Birçok mobilya seçeneği, güzel talimatlar ve odanızı 3 boyutlu olarak görüntüleme imkanı sunmaktadır.


 

librecad

LibreCAD

LibreCAD, Windows, Apple ve Linux için ücretsiz bir Açık Kaynak CAD uygulamasıdır. Geniş bir topluluk tarafından geliştirilmekte ve desteklenmektedir. LibreCAD ile sadece 2 boyutlu çizim yapılabilmektedir.


 

openscad

OpenSCAD

OpenSCAD, katı 3B CAD modelleri oluşturmak için kullanılan bir yazılımdır. Ücretsiz bir yazılımdır ve Linux/UNIX, Windows ve Mac OS X için kullanılabilir. 3D modeller oluşturmaya yönelik çoğu özgür yazılımın (Blender gibi) aksine, 3D modellemenin sanatsal yönlerine değil, CAD yönlerine odaklanır.


 

brl cad

BRL-CAD

BRL-CAD, etkileşimli geometri düzenleme, işleme ve geometrik analiz için yüksek performanslı ışın izleme, sistem performans analizi karşılaştırma paketidir. 30 yılı aşkın bir süredir uygulama geliştiriciler için geometri kitaplıkları içeren güçlü bir açık kaynaklı çapraz platform katı modelleme sistemidir.

 

planner5d

Planner 5D

Planner 5D, ücretsiz çevrimiçi mimari ve iç mimari tasarım programıdır. Ücretsiz bir şekilde üye olarak web tabanlı uygulama ile tasarımlar oluşturmaya başlayabilirsiniz.


 

 

figma

FIGMA

Figma web tabanlı çalışan vektörel grafik tasarım uygulamasıdır. Uygulama online olarak kullanılabilir. Ücretsiz ve ücretli opsiyonları vardır.


 

 

penpot

PENPOT

Penpot web tabanlı ücretsiz, açık kaynak kodlu grafik tasarım programıdır. Penpot, alanlar arası ekiplere yönelik ilk Açık Kaynak tasarım ve prototipleme platformudur. İşletim sistemlerine bağımlı olmayan Penpot, web tabanlıdır ve açık web standartları (SVG) ile çalışır. Uygulama bir topluluk tarafından geliştirilmektedir. Herkesin kullanımına açıktır.


 

3d tasarım hizmeti

Mimarlar için blender eğitimi2

stormgain reklam